25-05-2023 16:00:00

İngiliz ve ABD umudunu Ümit Özdağ'a bağladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığıyla bilinen ABD ve İngiltere basını ikinci tur seçimleri için umudunu Kemal Kılıçdaroğlu-Ümit Özdağ anlaşmasına bağladı. ABD'li Bloomberg ve İngiliz Reuters, anlaşmanın farkı kapatabileceğini belirtti.
İngiliz ve ABD umudunu Ümit Özdağ'a bağladı!

28 Mayıs 2. tur seçimlerine 4 gün kala Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı. Özdağ’ın açıklamaları ve Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokol ABD basınında sevinçle karşılandı.

ÖZDAĞ ABD VE İNGİLİZ'İN UMUDU OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığıyla Bloomberg, bütün umudunu Kılıçdaroğlu-Özdağ anlaşmasına bağladı. Bloomberg, "Erdoğan'ın rakibi ikinci turda milliyetçi partinin desteğini kazandı." başlığıyla okuyucularına sunduğu haberinde "Özdağ'ın desteği, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'la arasındaki farkı kapatmasına yardımcı olabilir" dedi.

Geçtiğimiz aylarda 'Erdoğan düşmanı gazeteci' ilanıyla gündem olan İngiliz Reuters ajansı ise anlaşma için "Özdağ'ın desteği pazartesi günü Sinan Oğan'ın desteğini alan Erdoğan'la dengeyi sağlayabilir. Sağ kesimin desteğini almak, cumhurbaşkanı yarışında kritik önemde. Uzmanlara göre kararsız seçmenler ikinci turda belirleyici olabilir" ifadelerini kullandı.

  •   Etiket
  •   Kaynak haber7.com
YUKARI