25-05-2023 16:00:00

Kandil talimatı verdi! HDP 2. tur kararını açıkladı

Kandil'den yönetilen Yeni Özgür Politika gazetesi bugün manşetinden 'HDP'ye yedili masadan kalkma' talimatı verdi. Gazetenin yayınlanmasının ardından açıklama yapan HDP 2. turda da Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.
Kandil talimatı verdi! HDP 2. tur kararını açıkladı

   Haber7 - ÖZEL

Terör örgütü PKK'nın yayın organı Yeni Özgür Politika isimli gazete, 28 Mayıs'ta yapılacak 2. tur seçimleri için PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye talimat verdi. Bugün manşetinden haber yapan gazete HDP'ye adeta 'yedili masadan kalkma' direktifi verdi.

KANDİL'DEN HDP'YE TALİMAT

Kandil'den yönetildiği bilinen Yeni Özgür Politika isimli gazetenin bugünkü manşet haberinde HDP'ye adeta talimat verdi. "Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" başlığıyla haber yapan PKK destekçisi paçavra, haberin içinde "İkinci turun baskıcı ve ötekileştirici tek adam rejimine son vermeyi mümkün kılan tarihsel bir sınav olduğunu vurgulayan Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda da Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini deklare etti." ifadelerini kullandı.

TALİMAT SONRASI HDP'DEN AÇIKLAMA

Ümit Özdağ-Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından acil toplantı kararı aldığını duyuran HDP/YSP, herhangi bir açıklama yapamamıştı.

HDP'nin Kandil'den talimat beklediği ifade edilmişti.

O söylemi doğrulayan hamleyi HDP bugün, Özgür Politika gazetesinin manşetinin hemen ardından gerçekleştirdi. Kandil'den gelen talimatı basın yoluyla alan HDP, bugün açıklama yayınlayarak 2. tur için kararını duyurdu. Yeni Özgür Politika isimli gazetenin HDP'ye verdiği 'Kılıçdaroğlu'na desteğe devam' talimatı aynen uygulandı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan yaptığı açıklamada Zafer Partisi'nin masaya dahil olmasına rağmen masadan ayrılmayacaklarını söyledi.

Buldan, "Bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. Kendi gücümüz ve milyonların değişim arzusu en büyük ilham kaynağımızdır." dedi. 

HDP seçimlerdeki ikinci tur kararını açıkladı!

KAYNAK : Haber7
  •   Etiket
  •   Kaynak haber7.com
YUKARI