"TBMM" İLE İLGİLİ HABERLER

Vergi Usulü Kanunu, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
TBMM Genel Kurulu'nda, Vergi Usulü Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Basit usulde vergilendirilen mükelleflerin kazançları, Gelir Vergisi'nden istisna tutulacak. 'Küçük esnaf' olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan bu mükellef grubunun kazançlarının istisna edilmesiyle yıllık beyanname vermemeleri sağlanacak. Fiziki ortamdan bağımsız elektronik ortamda vergi dairesi kurulabilecek. Tarım sektörü ve çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak ve bu ödemelerden herhangi bir vergi kesintisi yapılmayacak.
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu İstanbul ziyaretini tamamladı
Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında İstanbul'da toplandı. Çalık, İstanbul'da yaptıkları inceleme hakkında bilgi verdi. 
TBMM Başkanı Şentop Tacikistanlı mevkidaşını Meclis'te ağırladı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ve beraberindeki heyeti TBMM'de ağırladı.
TBMM Genel Kurulu'nda, muhalefetin önerileri reddedildi
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri reddedildi.
TBMM Başkanı Şentop'tan İspanya'ya hem teşekkür hem tebrik mektubu
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İspanya Meclis ve Senato Başkanlarına hem teşekkür hem de tebrik mektubu gönderdi.
TBMM Başkanı Şentop: Salgında 160 ülkeye destek sağladık
G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde 7'ncisi düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi'ne (P20) katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop,
TBMM Başkanı Şentop, yurda dönüyor
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve parlamento heyeti, G20 Parlamento Başkanları Zirvesi'ndeki (P20) temaslarını tamamlayarak yurda dönmek üzere Roma'dan ayrıldı.
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Çavuşoğlu: Anne- babalar, PKK'nın gerçek yüzünü gösterdi
Diyarbakır'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 236 ailenin evlat nöbeti, 767'nci günde de devam etti. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Bursa AK Parti milletvekilleri, ailelere destek ziyaretinde bulundu. Çavuşoğlu,
TBMM Başkanı Şentop: Salgında 160 ülkeye destek sağladık
G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde 7'ncisi düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi'ne (P20) katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop,
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu'nun görev süresi 1 ay uzatıldı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu'nun görev süresinin 1 ay uzatılmasına ilişkin TBMM kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
YUKARI