23-06-2022 11:00:00

Türk dünyasının gönül elçisi Dr. Seyfullah Türksoy'a üstün hizmet madalyası

İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı başkanı ve duayen gazeteci Dr. Seyfullah Türksoy, merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Azerbaycanlılar Kongre Merkezi tarafından Üstün Hizmet Madalyası’yla ödüllendirildi.
Türk dünyasının gönül elçisi  Dr. Seyfullah Türksoy'a üstün hizmet madalyası

30 yılı aşkın bir süredir Türk Dünyasıyla ilgili yüzlerce belgesel programın yanı sıra uluslararası başarılı kurultaylara, çalıştaylara, kültür etkinliklerine imza atan İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı Başkanı ve duayen gazeteci Dr. Seyfullah Türksoy, Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Azerbaycanlılar Kongre Merkezi tarafından Üstün Hizmet Madalyası’yla ödüllendirildi.

Bakü’de Azerbaycan Türk Evi merkezinde gerçekleşen törende, Türk dünyasının gönül elçisi Seyfullah Türksoy’un madalyasını Avrupa Azerbaycanlılar Kongre Merkezi Başkanı Sahil Gasımov takdim etti.

Gasımov, Seyfullah Türksoy’un birinci Karabağ Savaşında olduğu gibi ikinci Karabağ savaşında da Azerbaycan’ın yanında büyük mücadeleler verdiğini,  Azerbaycan’ın milli meselelerinde çok aktif faaliyetler gösterdiğini belirterek, “Azerbaycan Respuplikası’nın 104. kuruluş yıldönümü anısına, Kongre Merkezi’miz Sn. Seyfullah Türksoy’a bu madalyayı vermeyi kararlaştırmıştır. Seyfullah beyin çalışmalarını yakından ve takdirle takip ediyoruz. Gayretlerinin daim olmasını diliyoruz” dedi.

Azerbaycan Türk Evi Başkanı Tenzile Rüstemhanlı da, Seyfullah Türksoy’un en çetin dönemlerde Azerbaycan’ın yanında durduğunu, birlikte Karabağ cephesine gittiklerini, Karabağ Zaferinin hemen sonrasında Türkiye’deki ilk kutlama programını Seyfullah Türksoy’un gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “ Seyfullah kardeşim bu madalyayı fazlasıyla hak etmiştir. Birlikte inşallah yeni çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

İpekyolu Kamu Diplomasisi ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Başkanı Dr. Seyfullah Türksoy da şu görüşlere yer verdi:

“Beni madalyayla onurlandıran Avrupa Azerbaycanlılar Kongre Merkezi Başkanı Sahil Gasımov beye teşekkür ediyorum. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü anısına, Şuşa Beyannamesi’nin yıldönümünde verilen bu ödül, almış olduğum ödüller arasında benim için için özel bir önem arz ediyor. Çünkü Avrupa Azerbaycanlılar Kongre Merkezi çok ciddi çalışan ve büyük işler gören bir kuruluş. ATEV’de gerçekleşen tören sırasında, benim ve başkanı olduğum İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı hakkında güzel sözlerinden dolayı Sayın Sahil Gasımov ‘a ve ATEV Başkanı Sn. Tenzile Rüstemhanlı’ya teşekkür ederim.”

KAYNAK : Haber7
  •   Etiket
  •   Kaynak haber7.com
YUKARI