TEKNOLOJİ HABERLERİ

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağımız, muharebe sahasında devrim olacak
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasınd..
Turkcell Global Bilgi’ye ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda birincilik ödülü
Turkcell Global Bilgi, ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda bu yıl da satış gelirlerine göre kendi kategorisinde birinci seçildi.
Bakan Varank: Gençlerimizin içindeki bilim ateşini tutuşturmaya çalışıyoruz 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''TEKNOFEST, dünyanın aslında en büyük uzay havacılık ve teknoloji festivali. Türkiye’nin farklı illerinde farklı kategorilerde yarışmalarla gençlerimizin içindeki teknoloji ve bilim ateşini tutuşturmaya çalışıyo..
'Yazılım sektörünün büyüklüğü 565 milyar dolara ulaştı'
Girişim Kulübü tarafından düzenlenen ‘Teknoloji ve Yazılım Sektörünün Geleceği’ konulu konferansta dünyada ve Türkiye’deki teknoloji ve yazılım sektörünün geleceği ele alındı. Deloitte’nin raporuna göre salt-yazılım şirketlerinin oluşturduğu küresel sektö..
'Hayal Ortağım' ile görme engellilere özel sesli betimleme
Turkcell Platinum sponsorluğunda 'Platinum Açık Hava Sineması' etkinliklerinde, görme engelli bireylerin özgürce takip edebilmelerine olanak tanımak için 'Hayal Ortağım' uygulaması üzerinden ‘sesli betimleme’ hizmeti sunulacak. 1 Ekim'e kadar sürecek olan..
Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Savaşan İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bursa’da düzenlenen Savaşan İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’na katıldı, takımları ziyaret etti. Takımların projeleri hakkında bilgi alan Bayraktar, “Bizim için en önemli yarışmalardan biri. Hava se..
Turkcell, Avrupa’nın en hızlı 4.5G şebekesine sahip operatörü seçildi
Küresel Mobil Tedarikçiler Birliği’nin (GSA) hazırladığı rapora göre Turkcell dünyadaki en yüksek hızı veren üç operatör arasına girdi ve 4.5 G hızında Avrupa’nın en iyi operatörü oldu.
17 yaşındaki lise öğrencisi PCR cihazı üretti, üniversite onay verdi
Kütahya’da lise öğrencisi Recep Görkem Akandere (17), evine kurduğu atölyesinde parçalarını ve yazılımını kendisinin hazırladığı, koronavirüs testlerinde kullanılan PCR cihazı üretti. Başvurusu üzerine Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde işlenmiş nu..
Türk Telekom'dan gençler için ‘Bulut Bilişim Kampı’
Türk Telekom, bulut teknolojileri alanında kariyerine güçlü bir başlangıç yapmak isteyen gençler için ‘Bulut Bilişim Kampı’ düzenlediğini duyurdu. Bu yıl 11-20 Ekim tarihleri arasında ilki yapılacak kampın ilk üçe girenlerin toplam 33 bin lira değerinde ö..
Red Bull içerikleri, Vestel TV’de
Red Bull’un dans, müzik ve sporun çeşitli branşlarında dünya çapında üretilen içeriklerinin artık Vestel TV’de yayında olduğunu duyurdu. Eylül ayından itibaren seçili Vestel TV’lere önceden yüklenmiş olan içeriklere, sınırsız erişim imkânı sunuluyor...
Elektrikli araç yarışlarında Altınbaş Üniversitesi’ne performans ödülü
TÜBİTAK'ın Teknofest kapsamında düzenlediği 'Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na ‘EVA Team’ isimli Elektrikli Araç Takımıyla katılan Altınbaş Üniversitesi, ‘Elektromobil Performans’ kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü...
Ünlü F1 takımının Token’ı, Türkiye’de listelendi
F1 yarışlarında 80 yıldır büyük başarılara imza atan Alfa Romeo, kripto para teknolojisi sayesinde yepyeni bir heyecana ortak oldu. ‘Alfa Romeo Racing Orlen Fan Token’, Türk kripto borsası ICRYPEX tarafından Türkiye’de ilk kez listelendi...
Yerli elektrikli hizmet aracı Tragger'in otonomi testleri başladı 
Havaalanı ve fabrika gibi alanlarda yük taşımada kullanılan ve sürücüsüz hale getirilecek 'Trager' isimli elektrikli yeni nesil hizmet aracının otonomi testleri Bilişim Vadisi'nde başladı. 2022'de ticarileşmesi planlanan otonom Tragger, ilk olarak Avrupa ..
Dünyanın en büyük uydu fuarı ‘Satellite 2021’e Türkiye çıkarması
Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington'da ‘Satellite 2021’ uydu fuarı düzenlenecek. Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye; Türksat, TUSAŞ ve PROFEN firmaları ile katılacak.
Geleceğin oyuncuları için çocuk eğlence merkeziyle iş birliği
Türkiye’nin Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul, Türkiye’nin Oyunculuk ve Yazarlık Atölyesi olan Erbulak Evi ile iş birliği yaptığını açıkladı. Erbulak Evi’nin hayata geçireceği Oyunculuk Okulu eğitimleri, KidZania İstanbul’un şehir meydanındaki tiyatrosund..
Pandemi sonrası yapay zekaya ihtiyaç arttı
2017 yılında Kanada’nın dünyanın ilk ‘Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi’ni yayınlamasının ardından birçok ülke benzeri belgeler yayınlamaya ve uygulamaya başladı. Pandemi ile ara verilmek zorunda kalınan birçok çalışma da yapay zekaya daha fazla ihtiyaç duyulm..
Rubrik ve Microsoft’tan stratejik iş birliği: Siber hırsızlara fidye ödeme devri kapanıyor
Pandemiyle birlikte hız kazanan dijital dönüşüm, daha fazla büyümek isteyen şirketleri bulut hizmetlerine yöneltirken, artan bulut kullanımı ise fidye yazılımı saldırılarını çoğaltıyor. Stratejik iş birliği anlaşmasına imza atan Rubrik ve Microsoft, siber..
CW Enerji Türkiye'nin her yerinde 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Gaziantep'te faaliyet gösteren ve sektöründe kaliteli çalışmalara imza atan Maxplast Plastik ile yaptığı iş birliği kapsamında firmanın çatı üzeri güneş enerji santrali projesini tamamla..
Sepaş Cebinde uygulamasında yapılan işlem sayısı 300 bine yaklaştı
Sepaş Enerji, mobil uygulaması Sepaş Cebinde’nin, 7 ay içinde 70 bin abone tarafından indirildiğini açıkladı. Uygulama üzerinden yapılan işlem adedi ise 300 bine yaklaşırken çekiliş kampanyasında 2 şanslı abone Iphone 11, 10 talihli ise Apple Watch 5 kaza..
'Gökyüzü Gözlem Şenlikleri' Türksat’in desteğiyle yapılacak
BİRLEŞMİŞ Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Zerzevan Kalesi'nde düzenlenecek ‘2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ Türksat’ın iletişim desteği ile başlıyor...
Stüdyo kalitesi kulağınızda; Beats Studio Buds tanıtıldı
Apple bünyesinde faaliyet gösteren Beats, yaklaşık 2 hafta önce satışa çıkan yeni kulaklığı Beats Studio Buds’ı tanıttı. Hem iOS hem de Android işletim sistemini destekleyen kulaklıklar, gürültü önleme özelliğine sahip. Ürün hakkında detayları paylaşan Az..
Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağımız, muharebe sahasında devrim olacak
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS)..
Turkcell Global Bilgi’ye ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda birincilik ödülü
Turkcell Global Bilgi, ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda bu yıl da s..
Bakan Varank: Gençlerimizin içindeki bilim ateşini tutuşturmaya çalışıyoruz 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''TEKNOFEST, dünyanın aslında en..
'Yazılım sektörünün büyüklüğü 565 milyar dolara ulaştı'
Girişim Kulübü tarafından düzenlenen ‘Teknoloji ve Yazılım Sektörünün Gelec..
'Hayal Ortağım' ile görme engellilere özel sesli betimleme
Turkcell Platinum sponsorluğunda 'Platinum Açık Hava Sineması' etkinlikleri..
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI